İstanbul da terör ile mücadele geniş olarak devam etmektedir. Şafak operasyonu ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyona helikopter desteği de verildi.Mega kent İstanbul’da dev operasyon gündeme adeta bomba gibi düştü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü T

İstanbul'da Şok Dev DHKP-C Operasyonu Flaş Gelişmeler

 

İstanbul da terör ile mücadele geniş olarak devam etmektedir. Şafak operasyonu ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyona helikopter desteği de verildi.Mega kent İstanbul’da dev operasyon gündeme adeta bomba gibi düştü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından özel hareket timleriyle birlikte Güzeltepe ve Nurtepe'de şafak vakti DHKP-C operasyonu düzenlendi.Yaşanan şok gelişme ve ertesinde yaşanan bomba gelişmeler gündemi oldukça sarstı.

Eyüp’te DHKP-C terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildi.

İstanbul-emniyet-mudurlugu/ " target="_blank" class="tag">İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı birimler, saat 04.30 sıralarında Eyüp Güzeltepe Mahallesi başta olmak üzere çok sayıda adrese operasyon düzenledi. Adreslere yapılan baskınlar sırasında “akrep” diye tabir edilen zırhlı araç, TOMA ve Özel Harekat timleriyle yoğun güvenlik önlemi alındı. Mihriban Sokak’ta bulunan ve üzerinde Nurtepe ve Güzeltepe Halk Meclisi yazan bir konteynırda arama yapan polis ekipleri, içeriden 2 çuval ve 1 bisiklet çıkardı. Konteynırın içerisinde yaşam malzemeleri olduğu öğrenildi. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Haseki eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Yerel Haberler