Ankara sokakları dün gece hareketlianlara sahne oldu. Film sahneleriniaratmayan polis-zanlı kovalamacasısonunda zanlıların sokakta sıkıştırılarak yakayı elevermeleriyle son buldu.

Ankara'da Polisin Dur İhtarına Uymayan Sürücü Polisi Vurdu!Sonrasında Kaçtı!

Ankara sokakları dün gece hareketli anlara sahne oldu. Film sahnelerini aratmayan polis-zanlı kovalamacası sonunda zanlıların sokakta sıkıştırılarak yakayı ele vermeleriyle son buldu.

 

İlginç olay dün gece Ankara’da meydana geldi. Polisin dur ihtarına uymayan 3 kişi polis memurlarını kurşun yağmuruna tuttu. Saldırıda bir polis memuru hafif yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti, Yunus ekipleri, Altındağ Atmaca Sokak’ta, içinde 3 kişi bulunan 06 VSZ 06 plakalı çalıntı otomobili durdurmak istedi. Dur ihtarına uymayan şahıslar etrafa ateş ederek kaçmaya başladı. Kaçan otomobilden edilen ateş sonucu, bir polis memuru yaralandı. Yaralanan polis memuru Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu andan itibaren Altındağ ve Aydınlıkevler arasında müthiş bir kovalamaca başladı. Sivil ve resmi polis ekiplerinin peşine düştüğü saldırganlar, Aydınlıkevler Uzayan Sokak üzerindeyken, çıkmaz sokağa dönünce araçlarını terk etti.

Polis ekipleri, kaçışlarını yaya olarak sürdüren saldırganlardan K.A.’yı Uzayan Sokak civarındayakaladı. Kaçan diğer 2 kişinin peşine düşen polis ekipleri, geniş çaplı bir arama çalışması başlattı. Saldırganlardan M.Y. çemberin daralmasıyla Altındağ Samsun Yolu üzerindeki bir benzin istasyonuna saklandı. İstasyon çalışanlarının ihbarı üzerine harekete geçen polisler, M.Y.’yi kıskıvrak yakaladı. Polis ekipleri bu andan itibaren, Ş.A.T isimli diğer saldırganın peşine düştü. Saldırganın ikamet adresini belirleyen polis ekipleri, Ş.A.T.’yi evinde kıskıvrak yakaladı.

Öte yandan yaralanan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Yerel Haberler